Main Menu     Event Website     Event Pitches     Contact    
EBFA Developmental Groups May 2021
East Berks Football Alliance for the 2020/21 Season

Coed U8 S4-Sec Group 01

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 121
POSTPONED OD 8/5 Zoom unable to field CO
00:00:00
Postponed
HEARTS OF TEDDLOTHIAN VIPERS
N/A-N/A
ZOOM FC
Unassigned
Match# 122
00:00:00
HAWLEY YOUTH RAIDERS
N/A-N/A
SINGH SABHA SLOUGH YOUTH FC
Unassigned
Match# 123
POSTPONED OD 8/5 SR Lack of Players - ExLeague Friendly 7v7 played IN
00:00:00
Postponed
SHINFIELD RANGERS
N/A-N/A
WINDSOR YOUTH KITES REDS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 124
00:00:00
SINGH SABHA SLOUGH YOUTH FC
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN VIPERS
Unassigned
Match# 125
00:00:00
WINDSOR YOUTH KITES REDS
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH RAIDERS
Unassigned
Match# 126
POSTPONED Zoom unable to field team
00:00:00
Postponed
ZOOM FC
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 127
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN VIPERS
N/A-N/A
WINDSOR YOUTH KITES REDS
Unassigned
Match# 128
 00:00:00
HAWLEY YOUTH RAIDERS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS
Unassigned
Match# 129
 00:00:00
SINGH SABHA SLOUGH YOUTH FC
N/A-N/A
ZOOM FC
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 130
 00:00:00
SHINFIELD RANGERS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN VIPERS
Unassigned
Match# 131
 00:00:00
ZOOM FC
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH RAIDERS
Unassigned
Match# 132
 00:00:00
WINDSOR YOUTH KITES REDS
N/A-N/A
SINGH SABHA SLOUGH YOUTH FC
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 133
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN VIPERS
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH RAIDERS
Unassigned
Match# 134
 00:00:00
SINGH SABHA SLOUGH YOUTH FC
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS
Unassigned
Match# 135
 00:00:00
WINDSOR YOUTH KITES REDS
N/A-N/A
ZOOM FC
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 02

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 136
00:00:00
ASCOT UNITED CHARGERS
N/A-N/A
OLD WINDSOR TIGERS BLACKS
Unassigned
Match# 137
00:00:00
FINCHAMPSTEAD PHOENIX
N/A-N/A
NPL YOUTH STARS
Unassigned
Match# 138
00:00:00
BERKS COUNTY TIGERS
N/A-N/A
PROCISION READING
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 139
00:00:00
NPL YOUTH STARS
N/A-N/A
ASCOT UNITED CHARGERS
Unassigned
Match# 140
00:00:00
PROCISION READING
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD PHOENIX
Unassigned
Match# 141
00:00:00
OLD WINDSOR TIGERS BLACKS
N/A-N/A
BERKS COUNTY TIGERS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 142
 00:00:00
ASCOT UNITED CHARGERS
N/A-N/A
PROCISION READING
Unassigned
Match# 143
 00:00:00
FINCHAMPSTEAD PHOENIX
N/A-N/A
BERKS COUNTY TIGERS
Unassigned
Match# 144
 00:00:00
NPL YOUTH STARS
N/A-N/A
OLD WINDSOR TIGERS BLACKS
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 145
 00:00:00
BERKS COUNTY TIGERS
N/A-N/A
ASCOT UNITED CHARGERS
Unassigned
Match# 146
 00:00:00
OLD WINDSOR TIGERS BLACKS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD PHOENIX
Unassigned
Match# 147
 00:00:00
PROCISION READING
N/A-N/A
NPL YOUTH STARS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 148
 00:00:00
ASCOT UNITED CHARGERS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD PHOENIX
Unassigned
Match# 149
 00:00:00
NPL YOUTH STARS
N/A-N/A
BERKS COUNTY TIGERS
Unassigned
Match# 150
 00:00:00
PROCISION READING
N/A-N/A
OLD WINDSOR TIGERS BLACKS
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 03

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 151
00:00:00
AFC CHARVIL YELLOWS
N/A-N/A
AFC HENLEY HOTSHOTS
Unassigned
Match# 152
00:00:00
BINFIELD LIONS
N/A-N/A
BERKS ELITE FC DIAMONDS
Unassigned
Match# 153
00:00:00
PINEWOOD PUMAS
N/A-N/A
FC BRACKNELL BLUE
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 154
00:00:00
BERKS ELITE FC DIAMONDS
N/A-N/A
AFC CHARVIL YELLOWS
Unassigned
Match# 155
00:00:00
FC BRACKNELL BLUE
N/A-N/A
BINFIELD LIONS
Unassigned
Match# 156
00:00:00
AFC HENLEY HOTSHOTS
N/A-N/A
PINEWOOD PUMAS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 157
 00:00:00
AFC CHARVIL YELLOWS
N/A-N/A
FC BRACKNELL BLUE
Unassigned
Match# 159
 00:00:00
BERKS ELITE FC DIAMONDS
N/A-N/A
AFC HENLEY HOTSHOTS
Unassigned
23 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 158
Date switch by agreement CO
 00:00:00
BINFIELD LIONS
N/A-N/A
PINEWOOD PUMAS
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 160
 00:00:00
PINEWOOD PUMAS
N/A-N/A
AFC CHARVIL YELLOWS
Unassigned
Match# 161
 00:00:00
AFC HENLEY HOTSHOTS
N/A-N/A
BINFIELD LIONS
Unassigned
Match# 162
 00:00:00
FC BRACKNELL BLUE
N/A-N/A
BERKS ELITE FC DIAMONDS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 163
 00:00:00
AFC CHARVIL YELLOWS
N/A-N/A
BINFIELD LIONS
Unassigned
Match# 164
 00:00:00
BERKS ELITE FC DIAMONDS
N/A-N/A
PINEWOOD PUMAS
Unassigned
Match# 165
 00:00:00
FC BRACKNELL BLUE
N/A-N/A
AFC HENLEY HOTSHOTS
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 04

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 166
POSTPONED OD 8/5 Waterlogged pitches
00:00:00
Postponed
NPL YOUTH COMETS
N/A-N/A
ASCOT UNITED ROYALS
Unassigned
Match# 167
00:00:00
ARBORFIELD ACES
N/A-N/A
OLD WINDSOR TIGERS REDS
Unassigned
Match# 168
00:00:00
SHINFIELD RANGERS ROYALS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN ROCKETS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 169
00:00:00
OLD WINDSOR TIGERS REDS
N/A-N/A
NPL YOUTH COMETS
Unassigned
Match# 170
00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN ROCKETS
N/A-N/A
ARBORFIELD ACES
Unassigned
Match# 171
00:00:00
ASCOT UNITED ROYALS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS ROYALS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 172
 00:00:00
NPL YOUTH COMETS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN ROCKETS
Unassigned
Match# 173
 00:00:00
ARBORFIELD ACES
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS ROYALS
Unassigned
Match# 174
 00:00:00
OLD WINDSOR TIGERS REDS
N/A-N/A
ASCOT UNITED ROYALS
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 175
 00:00:00
SHINFIELD RANGERS ROYALS
N/A-N/A
NPL YOUTH COMETS
Unassigned
Match# 176
 00:00:00
ASCOT UNITED ROYALS
N/A-N/A
ARBORFIELD ACES
Unassigned
Match# 177
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN ROCKETS
N/A-N/A
OLD WINDSOR TIGERS REDS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 178
 00:00:00
NPL YOUTH COMETS
N/A-N/A
ARBORFIELD ACES
Unassigned
Match# 179
 00:00:00
OLD WINDSOR TIGERS REDS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS ROYALS
Unassigned
Match# 180
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN ROCKETS
N/A-N/A
ASCOT UNITED ROYALS
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 05

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 181
00:00:00
ASCOT UNITED ACES
N/A-N/A
ASCOT UNITED RACING
Unassigned
Match# 182
00:00:00
BINFIELD PANTHERS
N/A-N/A
PINEWOOD PANTHERS
Unassigned
Match# 183
00:00:00
ASHRIDGE PARK PARK
N/A-N/A
BINFIELD TIGERS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 185
00:00:00
BINFIELD TIGERS
N/A-N/A
BINFIELD PANTHERS
Unassigned
Match# 186
00:00:00
ASCOT UNITED RACING
N/A-N/A
ASHRIDGE PARK PARK
Unassigned
Match# 184
09:00:00
PINEWOOD PANTHERS
N/A-N/A
ASCOT UNITED ACES
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 187
 00:00:00
ASCOT UNITED ACES
N/A-N/A
BINFIELD TIGERS
Unassigned
Match# 188
 00:00:00
BINFIELD PANTHERS
N/A-N/A
ASHRIDGE PARK PARK
Unassigned
Match# 189
 00:00:00
PINEWOOD PANTHERS
N/A-N/A
ASCOT UNITED RACING
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 190
 00:00:00
ASHRIDGE PARK PARK
N/A-N/A
ASCOT UNITED ACES
Unassigned
Match# 191
 00:00:00
ASCOT UNITED RACING
N/A-N/A
BINFIELD PANTHERS
Unassigned
Match# 192
 00:00:00
BINFIELD TIGERS
N/A-N/A
PINEWOOD PANTHERS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 193
 00:00:00
ASCOT UNITED ACES
N/A-N/A
BINFIELD PANTHERS
Unassigned
Match# 194
 00:00:00
PINEWOOD PANTHERS
N/A-N/A
ASHRIDGE PARK PARK
Unassigned
Match# 195
 00:00:00
BINFIELD TIGERS
N/A-N/A
ASCOT UNITED RACING
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 06

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 196
00:00:00
ASCOT UNITED COLTS
N/A-N/A
EPC DEVELOPMENT CLUB WHITES
Unassigned
Match# 197
00:00:00
HAWLEY YOUTH COLTS
N/A-N/A
WHITEGROVE & WARFIELD FC FALCONS
Unassigned
Match# 198
POSTPONED OD 8/5 Waterlogged pitches
00:00:00
Postponed
PINEWOOD PREDATORS
N/A-N/A
SPENCERS WOOD AVENGERS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 199
00:00:00
WHITEGROVE & WARFIELD FC FALCONS
N/A-N/A
ASCOT UNITED COLTS
Unassigned
Match# 200
00:00:00
SPENCERS WOOD AVENGERS
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH COLTS
Unassigned
Match# 201
00:00:00
EPC DEVELOPMENT CLUB WHITES
N/A-N/A
PINEWOOD PREDATORS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 202
 00:00:00
ASCOT UNITED COLTS
N/A-N/A
SPENCERS WOOD AVENGERS
Unassigned
Match# 203
 00:00:00
HAWLEY YOUTH COLTS
N/A-N/A
PINEWOOD PREDATORS
Unassigned
Match# 204
 00:00:00
WHITEGROVE & WARFIELD FC FALCONS
N/A-N/A
EPC DEVELOPMENT CLUB WHITES
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 205
 00:00:00
PINEWOOD PREDATORS
N/A-N/A
ASCOT UNITED COLTS
Unassigned
Match# 206
 00:00:00
EPC DEVELOPMENT CLUB WHITES
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH COLTS
Unassigned
Match# 207
 00:00:00
SPENCERS WOOD AVENGERS
N/A-N/A
WHITEGROVE & WARFIELD FC FALCONS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 208
 00:00:00
ASCOT UNITED COLTS
N/A-N/A
HAWLEY YOUTH COLTS
Unassigned
Match# 209
 00:00:00
WHITEGROVE & WARFIELD FC FALCONS
N/A-N/A
PINEWOOD PREDATORS
Unassigned
Match# 210
 00:00:00
SPENCERS WOOD AVENGERS
N/A-N/A
EPC DEVELOPMENT CLUB WHITES
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 07

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 211
00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS ROYALS
N/A-N/A
WOODLEY SAINTS HARRIERS
Unassigned
Match# 212
00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN FALCONS
N/A-N/A
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS REDS
Unassigned
Match# 213
POSTPONED OD 8/5 Waterlogged pitches
00:00:00
Postponed
PINEWOOD POLECATS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN MEERKATS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 214
00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS REDS
N/A-N/A
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS ROYALS
Unassigned
Match# 215
00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN MEERKATS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN FALCONS
Unassigned
Match# 216
00:00:00
WOODLEY SAINTS HARRIERS
N/A-N/A
PINEWOOD POLECATS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 217
 00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS ROYALS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN MEERKATS
Unassigned
Match# 218
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN FALCONS
N/A-N/A
PINEWOOD POLECATS
Unassigned
Match# 219
 00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS REDS
N/A-N/A
WOODLEY SAINTS HARRIERS
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 220
 00:00:00
PINEWOOD POLECATS
N/A-N/A
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS ROYALS
Unassigned
Match# 221
 00:00:00
WOODLEY SAINTS HARRIERS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN FALCONS
Unassigned
Match# 222
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN MEERKATS
N/A-N/A
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS REDS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 223
 00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS ROYALS
N/A-N/A
HEARTS OF TEDDLOTHIAN FALCONS
Unassigned
Match# 224
 00:00:00
SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS REDS
N/A-N/A
PINEWOOD POLECATS
Unassigned
Match# 225
 00:00:00
HEARTS OF TEDDLOTHIAN MEERKATS
N/A-N/A
WOODLEY SAINTS HARRIERS
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 08

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 226
00:00:00
BERKS COUNTY BEARS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD GRIFFINS
Unassigned
Match# 228
POSTPONED OD 8/5 Waterlogged pitches
00:00:00
Postponed
EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH RAPTORS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS RAPIDS
Unassigned
Match# 227
Furze Platt School, Pitch 4
10:00:00
MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT BLACKS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS ROVERS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 229
00:00:00
SHINFIELD RANGERS ROVERS
N/A-N/A
BERKS COUNTY BEARS
Unassigned
Match# 230
00:00:00
SHINFIELD RANGERS RAPIDS
N/A-N/A
MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT BLACKS
Unassigned
Match# 231
00:00:00
Rescheduled
FINCHAMPSTEAD GRIFFINS
N/A-N/A
EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH RAPTORS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 232
 00:00:00
BERKS COUNTY BEARS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS RAPIDS
Unassigned
Match# 234
 00:00:00
SHINFIELD RANGERS ROVERS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD GRIFFINS
Unassigned
Match# 233
Pitch 4 - Furze Platt Senior School, Maidenhead
 10:00:00
Rescheduled
MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT BLACKS
N/A-N/A
EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH RAPTORS
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 235
 00:00:00
Rescheduled
EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH RAPTORS
N/A-N/A
BERKS COUNTY BEARS
Unassigned
Match# 236
 00:00:00
FINCHAMPSTEAD GRIFFINS
N/A-N/A
MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT BLACKS
Unassigned
Match# 237
 00:00:00
SHINFIELD RANGERS RAPIDS
N/A-N/A
SHINFIELD RANGERS ROVERS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 238
 00:00:00
BERKS COUNTY BEARS
N/A-N/A
MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT BLACKS
Unassigned
Match# 239
 00:00:00
Rescheduled
SHINFIELD RANGERS ROVERS
N/A-N/A
EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH RAPTORS
Unassigned
Match# 240
 00:00:00
SHINFIELD RANGERS RAPIDS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD GRIFFINS
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 09

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 241
00:00:00
FINCHAMPSTEAD WEREWOLVES
N/A-N/A
FC BRACKNELL WHITES
Unassigned
Match# 242
00:00:00
ASCOT UNITED REBELS
N/A-N/A
BERKS ELITE FC BLACK
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 243
POSTPONED OD 15/5 No Home Pi
00:00:00
Postponed
BERKS ELITE FC BLACK
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD WEREWOLVES
Unassigned
Match# 244
00:00:00
FC BRACKNELL WHITES
N/A-N/A
ASCOT UNITED REBELS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 245
 00:00:00
BERKS ELITE FC BLACK
N/A-N/A
FC BRACKNELL WHITES
Unassigned
Match# 246
 00:00:00
ASCOT UNITED REBELS
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD WEREWOLVES
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 247
 00:00:00
FC BRACKNELL WHITES
N/A-N/A
FINCHAMPSTEAD WEREWOLVES
Unassigned
Match# 248
 00:00:00
BERKS ELITE FC BLACK
N/A-N/A
ASCOT UNITED REBELS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 249
 00:00:00
FINCHAMPSTEAD WEREWOLVES
N/A-N/A
BERKS ELITE FC BLACK
Unassigned
Match# 250
 00:00:00
ASCOT UNITED REBELS
N/A-N/A
FC BRACKNELL WHITES
Unassigned
Coed U8 S4-Sec Group 10

Section

08 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 251
00:00:00
ASCOT UNITED RAIDERS
N/A-N/A
BERKS ELITE FC GOLD
Unassigned
Match# 252
00:00:00
ASHRIDGE PARK ROYALS
N/A-N/A
PINEWOOD PYTHONS
Unassigned
15 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 254
00:00:00
BERKS ELITE FC GOLD
N/A-N/A
ASHRIDGE PARK ROYALS
Unassigned
Match# 253
10:00:00
PINEWOOD PYTHONS
N/A-N/A
ASCOT UNITED RAIDERS
Unassigned
22 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 256
 00:00:00
ASHRIDGE PARK ROYALS
N/A-N/A
ASCOT UNITED RAIDERS
Unassigned
Match# 255
 10:00:00
PINEWOOD PYTHONS
N/A-N/A
BERKS ELITE FC GOLD
Unassigned
29 May 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 257
 00:00:00
BERKS ELITE FC GOLD
N/A-N/A
ASCOT UNITED RAIDERS
Unassigned
Match# 258
 00:00:00
PINEWOOD PYTHONS
N/A-N/A
ASHRIDGE PARK ROYALS
Unassigned
05 June 2021
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 259
 00:00:00
ASCOT UNITED RAIDERS
N/A-N/A
PINEWOOD PYTHONS
Unassigned
Match# 260
 00:00:00
ASHRIDGE PARK ROYALS
N/A-N/A
BERKS ELITE FC GOLD
Unassigned


17/05/2021 10:30:10