Main Menu     Event Website     Event Pitches     Club Directory     Contact    
EBFA Developmental Groups April 2021
East Berks Football Alliance for the 2020/21 Season

Coed U15 D3 Group 01
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) CHALGROVE CAVALIERS BLUES 5 3 1 1 12 8 10
2) NPL YOUTH COSMOS 5 3 2 0 10 8 9
3) RICHINGS PARK YOUTH 5 2 2 1 7 6 7
4) BRACKNELL ATHLETIC 4 1 2 1 6 9 4
4) CAMBERLEY TOWN YOUTH YOUTH 3 1 1 1 4 5 4
6) EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH CH 4 1 3 0 5 8 3
Coed U15 D3 Group 02
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) FC HOLYPORT COBRAS 5 4 0 1 17 5 13
2) BINFIELD VIKINGS 5 4 1 0 18 12 12
3) BERKS ELITE FC DIAMONDS 5 2 3 0 9 10 6
4) WOKINGHAM & EMMBROOK TIGERS 4 1 1 2 5 6 5
5) WOODLEY WANDERERS AND YOUTH RE 4 1 3 0 6 10 3
6) WARGRAVE WOLVES 5 0 4 1 5 17 1
Coed U15 D3 Group 03
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) READING CITY FC 5 3 0 2 19 11 11
2) CAVERSHAM TRENTS BLUES 5 2 1 2 14 10 8
3) ROTHERFIELD UNITED BEES 3 2 0 1 9 5 7
4) WINDSOR YOUTH EAGLES JAGUARS 4 1 2 1 7 11 4
5) BRACKNELL ATHLETIC RANGERS 4 1 3 0 14 13 3
6) BARTON ROVERS REBELS 5 1 4 0 10 23 3
Coed U15 D3 Group 04
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) MARLOW UNITED 5 4 0 1 18 7 13
2) WHITEGROVE & WARFIELD FC LEOPA 5 4 1 0 8 3 12
3) CAVERSHAM AFC FOXES 5 2 2 1 13 13 7
4) ASCOT UNITED RAIDERS 5 2 2 1 15 9 7
5) AFC READING TYPHOONS 5 1 3 1 11 13 4
6) PURLEY JUBILEE LIONS 5 0 5 0 4 24 0
Coed U15 D3 Group 05
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) WINNERSH RANGERS DRAGONS 5 3 1 1 20 14 10
2) CENTRE SKILLS GOLD 5 3 2 0 20 8 9
3) WOODLEY WANDERERS AND YOUTH JA 5 2 1 2 15 12 8
3) YATELEY UNITED YOUTH BOYS 5 2 1 2 16 14 8
5) CAMBERLEY TOWN YOUTH ROCKETS 5 1 1 3 17 15 6
6) ASHRIDGE PARK ROYALS 5 0 5 0 6 31 0
Coed U15 D3 Group 06
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) BURGHFIELD BEARS 5 3 0 2 20 7 11
1) PANGBOURNE YOUTH FALCONS 5 3 0 2 21 10 11
3) HEARTS OF TEDDLOTHIAN TIGERS 5 2 2 1 25 22 7
4) BERKS COUNTY RED KITES 5 1 2 2 14 20 5
5) MAIDENHEAD UNITED DEVELOPMENT 5 1 3 1 10 17 4
6) WOODLEY UNITED RANGERS 5 1 4 0 6 20 3
Coed U15 D3 Group 07
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) CAMBERLEY TOWN YOUTH ROYALS 5 3 0 2 16 6 11
2) TWYFORD COMETS FC BLACKS 4 3 0 1 7 2 10
3) WOODLEY SAINTS WOLVES 5 2 2 1 11 13 7
4) OLD WINDSOR TIGERS BLACKS 5 2 3 0 17 17 6
5) PINEWOOD PANTHERS 5 1 3 1 9 17 4
6) HEARTS OF TEDDLOTHIAN PUMAS 4 0 3 1 10 15 1
Coed U15 D3 Group 08
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) SPENCERS WOOD SCORPIONS 5 4 1 0 16 8 12
2) BRACKNELL CAVALIERS COLTS 5 3 1 1 12 9 10
2) HAWLEY YOUTH RAIDERS 5 3 1 1 15 13 10
4) WHITEKNIGHTS 5 2 3 0 14 15 6
5) ASCOT UNITED EAGLES 5 1 3 1 10 14 4
6) BURGHFIELD BUFFALOS 5 0 4 1 11 19 1
Coed U15 D3 Group 09
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) REEVES RANGERS BLUES 5 4 0 1 14 7 13
2) WINDSOR YOUTH EAGLES TIGERS 5 2 2 1 8 8 7
3) BARTON ROVERS RAIDERS 5 2 3 0 14 14 6
3) FC WOODLEY ZEBRAS RED 5 2 3 0 13 18 6
3) ROTHERFIELD UNITED WASPS 5 2 3 0 14 15 6
3) WOKINGHAM & EMMBROOK WOLVERINE 5 2 3 0 15 16 6
Coed U15 D3 Group 10
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) AFC CHARVIL 5 3 1 1 17 13 10
1) BRACKNELL CAVALIERS SAINTS 5 3 1 1 14 8 10
1) FINCHAMPSTEAD PANTHERS 5 3 1 1 25 9 10
4) TWYFORD COMETS FC REDS 5 1 2 2 13 19 5
5) ARBORFIELD ACES 5 1 3 1 11 20 4
6) CAVERSHAM AFC JAGUARS 5 1 4 0 11 22 3
Coed U15 D3 Group 11
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) HEARTS OF TEDDLOTHIAN CHEETAHS 5 4 0 1 17 9 13
2) WHITEGROVE & WARFIELD FC TIGER 5 4 1 0 20 11 12
3) LAUREL PARK HURRICANES 5 2 2 1 12 15 7
4) EVERSLEY & CALIFORNIA YOUTH LI 5 2 3 0 11 15 6
5) FC BRACKNELL COLTS 5 2 3 0 12 12 6
6) CAMBERLEY TOWN YOUTH RANGERS 5 0 5 0 9 19 0
Coed U15 D3 Group 12
Division
Team Name MP W L D GF GA Pts
1) FINCHAMPSTEAD DYNAMOS 5 5 0 0 21 9 15
2) MAIDENHEAD BOYS & GIRLS COLTS 5 3 1 1 10 7 10
3) ASHRIDGE PARK PARK 5 1 3 1 10 19 4
4) SANDHURST TOWN BOYS & GIRLS RE 5 0 5 0 10 16 0


17/05/2021 11:10:09