Main Menu     Event Pitches     Contact    
Major Cup 2018/19
19/01/2019 - 06/05/2019

Boys U13 Under 13s

Major Cup

19 January 2019
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 21
First Round
10:30:00
ST NICOLAS FC SCORPIONS
3-2
ATHERSTONE RANGERS PUMAS Ambleside Sports Ground
Match# 22
First Round
10:30:00
GILLWAY BOYS GALAXY
1-3
COTON GREEN BLUES Tamworth Cricket Club /a
Match# 24
First Round
10:30:00
COTTAGE FARM RANGERS
6-1
SPORTSCO FC SAINTS Tamworth Enterprise College 11v11
Match# 25
First Round
10:30:00
OVERSEAL JUNIORS THUNDER
2-3
ELFORD BOYS JETS Overseal Village Hall
Match# 26
First Round
10:30:00
AMINGTON DIAMONDS FC
6-1
STONYDELPH JUNIORS FC Anker Valley 11v11 A
Match# 27
First Round
10:30:00
KINGSBURY AZTECS FC
9-0
HURLEY KINGS KNIGHTS Piccadilly Recreation Ground
Match# 28
First Round
10:30:00
AFC MARKET BOSWORTH
2-4
IBSTOCK UTD JFC The Dixie Junior School
Match# 29
First Round
10:30:00
MARLBOROUGH ROVERS FC YELLOW
2-4
MERCIA JUNIORS FC KNIGHTS Measham Road Recreation Ground
Match# 30
First Round
10:30:00
AMINGTON JUNIORS FC
0-4
ATHERSTONE RANGERS JAGUARS Anker Valley 11v11 C
Match# 31
First Round
10:30:00
HAUNCHWOOD SPORTS JUNIOR FC
8-0
WHITTINGTON FC FALCONS Haunchwood Rec
09 February 2019
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 32
Second Round
10:30:00
HIGHAM FC
2-3
MERCIA JUNIORS FC KINGS Kings Lodge
Match# 34
Second Round
10:30:00
KINGSBURY AZTECS FC
3-0
IBSTOCK UTD JFC Piccadilly Recreation Ground
Match# 35
Second Round
10:30:00
COTTAGE FARM RANGERS
0-11
ATHERSTONE RANGERS JAGUARS Tamworth Enterprise College 11v11
Match# 36
Second Round
10:30:00
ELFORD BOYS DYNAMO
9-0
ATHERSTONE RANGERS PUMAS Anker Valley 11v11 C
Match# 37
Second Round
10:30:00
MERCIA JUNIORS FC KNIGHTS
5-0
AMINGTON DIAMONDS FC Friary School 11v11a
Match# 23
First Round
10:30:00
WHITTINGTON FC PHOENIX
2-7
TOPSCORE FC NITROS Western Bypass
Match# 33
Second Round
11:00:00
ELFORD BOYS JETS
0-3
COTON GREEN BLUES Elford Cricket Club 11v11
02 March 2019
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 38
Second Round
10:30:00
TOPSCORE FC NITROS
1-8
ASHBY IVANHOE FC U13 Birch Coppice
Match# 39
Second Round
10:30:00
HAUNCHWOOD SPORTS JUNIOR FC
0-1
MARLBOROUGH ROVERS FC BLACK Haunchwood Rec
Match# 61
Second Round
10:30:00
ELFORD BOYS DYNAMO
-
ST NICOLAS FC SCORPIONS Anker Valley 11v11 C
16 March 2019
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 135
Quarter-Finals
10:30:00
MERCIA JUNIORS FC KNIGHTS
5-2
ASHBY IVANHOE FC U13 Friary School 11v11a
Match# 136
Quarter-Finals
10:30:00
MARLBOROUGH ROVERS FC BLACK
-
COTON GREEN BLUES Measham Road Recreation Ground
Match# 137
Quarter-Finals
10:30:00
ATHERSTONE RANGERS JAGUARS
0-5
KINGSBURY AZTECS FC Atherstone Town Football Club
Match# 138
Quarter-Finals
10:30:00
ELFORD BOYS DYNAMO
6-1
MERCIA JUNIORS FC KINGS Anker Valley 11v11 C
30 March 2019
Time Home Team Results Away Team Location
Match# 198
Semi-Final
 10:30:00
ELFORD BOYS DYNAMO
-
MERCIA JUNIORS FC KNIGHTS Anker Valley 11v11 C
Match# 199
Semi-Final
 10:30:00
KINGSBURY AZTECS FC
-
MARLBOROUGH ROVERS FC BLACK Piccadilly Recreation Ground


24/03/2019 13:49:16